Aktualności

POLICJANCI ZNAKUJĄ ROWERY

Dzielnicowi z zambrowskiej jednostki znakowali wczoraj rowery. Każdy, kto chciał w ten sposób zadbać o swój jednoślad, mógł to zrobić stawiając się na placu targowym w Zambrowie. Policjanci przypominali również, jak zabezpieczyć swój jednoślad przed kradzieżą.

Wczoraj dzielnicowi zachęcali zambrowian do oznakowania swoich jednośladów. Akcja miała miejsce na placu targowym w Zambrowie. Wszyscy chętni  mogli skorzystać z tej możliwości bez potrzeby odwiedzania budynku zambrowskiej komendy. Akcja spotkała się z niemałym zainteresowaniem i wielu mieszkańców oznakowało swój rower.

Przypominamy, jak należy zabezpieczyć swój rower przed kradzieżą:

- pod żadnym pozorem nie pozostawiaj niezabezpieczonego roweru w miejscu publicznym, na klatkach schodowych, piwnicach oraz komórkach.

- rower dobrze jest zostawić w pobliżu miejsca działania kamer monitoringu, które zazwyczaj znajdują się w pobliżu banków, bankomatów, domów handlowych i ważniejszych instytucji. Kamery odstraszają złodziei, a w przypadku kradzieży Policja będzie dysponować nagraniem zdarzenia, co może pomóc w odnalezieniu roweru.

- zdjęcia roweru znacznie ułatwią identyfikację w przypadku kradzieży.

- najlepiej kupować rower w sklepie, zachowując komplet dokumentów świadczących o legalności jego nabycia. Kupiony „ z drugiej ręki” może być kradziony. Przed zakupem, najlepiej sprawdzić ten fakt w najbliższej jednostce Policji.


 

 

  • Policjant podczas znakowania roweru.
  • Policjant podczas znakowania roweru.
  • Policjant podczas znakowania roweru.
Powrót na górę strony