UWAGA! Oszuści internetowi działają!

Data publikacji 12.03.2019

Zambrowscy policjanci otrzymują sygnały od mieszkańców naszego powiatu, dotyczące prób oszustw na tzw. ,,policjanta", a także na transakcje internetowe przez SMS-y z podanym linkiem do zapłaty lub dopłaty za faktury do zamówień dostarczanych przez kuriera. Funkcjonariusze podejmują natychmiastowe działania zmierzające do ustalenia przestępców. Apelujemy o rozwagę przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych. Bądźmy ostrożni i nie dajmy się nabrać przestępcom.

Policjanci z Zambrowa otrzymują zgłoszenia o tym, że już nie tylko metody oszustw na tak zwanego ,,wnuczka” czy ,,Policjanta” są stosowane przez przestępców, ale również uaktywnili się oszuści internetowi, którzy wysyłają SMS z linkiem do zapłaty lub dopłaty za faktury do zamówionego drogą internetową towaru, dostarczanego przez kuriera. Przeważnie są to niewielkie sumy, które nie wzbudzają podejrzeń u kupującego. Po kliknięciu w link zostaniemy przekierowani do szybkich płatności elektronicznych typu – dopłaty. Na pierwszy ,,rzut oka” strona łudząco przypomina oryginał, co nie wzbudza żadnych podejrzeń u poszkodowanego. Po zalogowaniu się na fałszywej stronie, złodzieje zdobywają nasze dane do rachunku bankowego i hasło dostępu. Po kilku minutach nasze oszczędności trafiają do przestępców.

Policja ostrzega!

Należy uważać na linki, które przychodzą pocztą elektroniczną lub SMS-em. Nigdy nie należy logować się na stronach nam nie znanych i nie podawać kodów dostępów, pinów czy haseł.

We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc po numer alarmowy 112.


 

Powrót na górę strony