Ważna informacja
-
Wykaz punktów kontroli autobusów - Wakacje 2026
W okresie wakacji policjanci ruchu drogowego w całym kraju będą prowadzić wzmożone kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież na letni wypoczynek. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom wyjazdów.
-
#zaginioneNIEzapomniane – rusza druga edycja kampanii społecznej Policji
Zaginięcie dziecka to doświadczenie, którego nie da się porównać z niczym innym. Dla wielu osób wciąż kojarzy się ono z nagłą sytuacją – chwilą nieuwagi, tłumem ludzi, miejscem, w którym łatwo się rozdzielić. Tymczasem coraz częściej początek takiej historii wygląda inaczej. Zaczyna się dużo wcześniej i często… w telefonie. Dlatego polska Policja we współpracy z Fundacja ITAKA po raz kolejny prowadzi kampanię społeczną #zaginioneNIEzapomniane. Jej druga edycja potrwa od 18 do 25 maja i zakończy się w Międzynarodowym Dniu Dziecka Zaginionego. Tego dnia, podobnie jak w roku ubiegłym, budynki urzędów i instytucji w całej Polsce zostaną podświetlone na niebiesko. Ten kolor to symbol pamięci o dzieciach, które zaginęły, i wsparcia dla ich bliskich, którzy wciąż szukają. Patronat honorowy nad kampanią objęła Rzeczniczka Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak.
Aktualności
-
Wpadli bez uprawnień, bo przekroczyli prędkość
Dwóch kierowców zatrzymanych podczas kontroli drogowych będzie odpowiadać przed sądem. Jeden z nich nigdy nie posiadał prawa jazdy, drugi prowadził samochód mimo cofniętych uprawnień. Obaj zostali zatrzymani, bo przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.
-
Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymanych przez zambrowskich policjantów
Miniony weekend na drogach powiatu zambrowskiego upłynął pod znakiem nieodpowiedzialnych zachowań kierowców. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kierowali pojazdami mając w organizmie 2 promile alkoholu, a jeden z nich doprowadził do zdarzenia drogowego.
-
Policjanci zatrzymali trzech poszukiwanych
W weekend policjanci zatrzymali trzy osoby poszukiwane. Dwóch mężczyzn trafiło do zakładu karnego, natomiast trzeci uniknął odbycia kary po opłaceniu zasądzonej grzywny.
-
ZA SZYBKO NA DK 63 – PRAWA JAZDY ZATRZYMANE
Policjanci zambrowskiej drogówki zatrzymali trzech kierowców, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Wszyscy kierowcy na trzy miesiące stracili prawa jazdy. Zostali również ukarani mandatami i punktami.
-
Przeszedł przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Policjanci znaleźli przy nim marihuanę
Rutynowa interwencja policjantów w Zambrowie zakończyła się zatrzymaniem 41 - letniego mieszkańca miasta. Funkcjonariusze, którzy zwrócili uwagę na mężczyznę przechodzącego przez jezdnię w niedozwolonym miejscu, znaleźli przy nim marihuanę.
-
Tryb przyspieszony dla kierowcy na zakazie
W trybie przyspieszonym za popełnione przestępstwo odpowiedział 45 - latek, który kierował Audi mając dwa dożywotnie zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mieszkaniec powiatu zambrowskiego został zatrzymany i trafił do policyjnej celi, a następnego dnia stanął przed sądem.
-
21 - latek zatrzymany z amfetaminą
Zambrowscy policjanci zatrzymali 21 - letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. W kieszeni jego spodni mundurowi znaleźli zawiniątka z białym proszkiem, które po wstępnym badaniu okazały się amfetaminą.
-
Chcieli wyłudzić 50 tysięcy złotych zostali zatrzymani
59-letni mieszkaniec powiatu zambrowskiego padł ofiarą oszustwa inwestycyjnego. Dzięki jego czujności oraz szybkiej reakcji policjantów zatrzymano osoby podejrzane o próbę wyłudzenia 50 tysięcy złotych. Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.
-
Wykaz punktów kontroli autobusów - Wakacje 2026
W okresie wakacji policjanci ruchu drogowego w całym kraju będą prowadzić wzmożone kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież na letni wypoczynek. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom wyjazdów.
-
Zatrzymani nietrzeźwy kierowca bez uprawnień i pijany kierujący hulajnogą
Dwóch nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego zatrzymali policjanci z zambrowskiej drogówki. Jeden z nich miał 1,2 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania, drugi zaś jechał hulajnogą elektryczną po alkoholu, za co został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych.
Linki
- KWP Białystok
- Komenda Główna Policji
- Urząd Miasta Zambrów
- OŚRODEK POMOCY POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM
- Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie
-
Telefon zaufania dla dzieci
Masz problem? Zadzwoń do nas! - Telefon Zaufania 116 111 jest czynny codziennie, od 12.00 do 22.00! - Pod numer 116 111 mogą zadzwonić dzieci i młodzież z całej Polski! - Chętnie i cierpliwie wysłuchamy tego, o czym zechcesz nam opowiedzieć! - Wspólnie z Tobą zastanowimy się, co można zrobić, aby rozwiązać Twój kłopot!
Ruch drogowy
-
TRZY PRZEKROCZENIA PRĘDKOŚCI NA DK8 - TRZY MANDATY PO 2,5 TYSIĄCA ZŁOTYCH
Obowiązujący od początku roku nowy taryfikator mandatów przewiduje surowsze kary dla kierowców popełniających wykroczenia drogowe. Policjanci z zambrowskiej drogówki, tylko w niedzielne przedpołudnie, zatrzymali trzech kierowców za znaczne przekroczenia prędkości na krajowej "ósemce". Mężczyźni otrzymali mandaty w wysokości 2500 złotych.
-
212 kilometrów na godzinę na krajowej "ósemce"
212 kilometrów na godzinę miał na liczniku kierowca skody, który jechał krajową "ósemką". Pirata drogowego zatrzymali policjanci z zambrowskiej drogówki. Za przekroczenie prędkości o 102 kilometry na godzinę 37-latek został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.
-
JADĄC DO SKLEPU WJECHAŁA W LATARNIĘ
Policjanci z zambrowskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwą kierującą. Jak się okazało, kobieta miała ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Swoją podróż po papierosy zakończyła tuż za rondem, uderzając w latarnię. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Bezpieczeństwo pieszych pod okiem policjantów
Wczoraj zambrowscy policjanci szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo pieszych. Szczególną uwagą objęli przede wszystkim rejony przejść dla pieszych oraz sprawdzali czy piesi korzystają z elementów odblaskowych.
-
ZA PRĘDKOŚĆ STRACIŁ PRAWO JAZDY
Policjant zatrzymał prawo jazdy 35-latkowi, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość. Kierowca volkswagena jechał przez Chmiele Pogorzele 52 kilometry na godzinę za szybko. Mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a jego konto zasiliło 10 punktów. Miejsce kontroli wskazywane było przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
-
ZA SZYBKO W OBSZARZE ZABUDOWANYM
Policjanci zatrzymali prawo jazdy 40-latkowi, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość. Kierowca fiata jechał o 55 kilometrów na godzinę za szybko. Mieszkaniec powiatu monieckiego stracił prawo jazdy na 3 miesiące i został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych.










