OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W ZAMBROWIE

Data publikacji 22.07.2021

W Komendzie Powiatowej Policji w Zambrowie odbyły się obchody Święta Policji. Wydarzenie to upamiętnia 102. rocznicę powstania Policji Państwowej. Wczorajszy dzień był okazją, by podziękować funkcjonariuszom Policji za ich służbę i zaangażowanie oraz za trud włożony w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom regionu.

Wczorajsze uroczystości odbyły się w budynku Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie. Poprzedzone były Mszą Świętą w intencji zambrowskich funkcjonariuszy, pracowników Policji i ich rodzin, celebrowaną przez dziekana księdza prałata Wojciecha Nowackiego. Ceremonia miała charakter uroczystej zbiórki i rozpoczęła się złożeniem meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Zambrowie młodszemu inspektorowi Krzysztofowi Sewioło przez dowódcę uroczystości. 

Tradycyjnie, podczas wczorajszego święta, przyznano akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W Komendzie Powiatowej Policji w Zambrowie nominacje na wyższe stopnie otrzymało 27 funkcjonariuszy. Z czego 1 w korpusie oficerów, 8 w korpusie aspirantów, 11 w korpusie podoficerów oraz 7 w korpusie szeregowych. Przedterminowym awansem wyróżniono 3 policjantów.

Minione miesiące to czas trudnej i wytężonej służby zambrowskich funkcjonariuszy, związanych z wykonywaniem zadań przy zwalczaniu pandemii Covid-19. W podziękowaniu za sumienna postawę i szczególne zaangażowanie w walkę z pandemią, policjant z Wydziału Prewencji zambrowskiej komendy został wyróżniony przez Komendanta Powiatowego Policji w Zambrowie aspirant Albert Sienicki.

Na zakończenie głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Zambrowie młodszemu inspektorowi Krzysztofowi Sewioło, który przekazał słowa wdzięczności i uznania dla każdego policjanta i pracownika Policji. Szef zambrowskiej Policji podziękował funkcjonariuszom za pełną zaangażowania i poświęceń służbę, życząc jednocześnie dalszych sukcesów i satysfakcji z pełnionych obowiązków. Słowa podziękowania przekazał również rodzinom i bliskim policjantów.

Patronat honorowy nad świętem objął Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk.

  • Policjanci w umundurowaniu galowym w kościele.
  • Policjanci w umundurowaniu galowym w kościele.
  • Dwa motocykle policyjne oraz radiowóz.
  • Policjanci w umundurowaniu galowym, przemawiający komendant młodszy inspektor Krzysztof Sewioło.
  • Policjanci w umundurowaniu galowym podczas uroczystej zbiórki.
  • Karta z tekstem:
Z OKAZJI ŚWIĘTA POLICJI
dziękujemy wszystkim funkcjonariuszom 
i Pracownikom za ofiarę i pełną poświecenia
służbę. Życzymy, aby Wasza praca stawiała powód 
do satysfakcji, a także znalazła społeczne
uznania i szacunku.
Z serdecznymi pozdrowieniami od całej społeczności
Bursy Szkolnej nr 1 w Zambrowie 
LIPIEC 2021
Powrót na górę strony