Aktualności

Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku

Data publikacji 23.01.2024

W dniu 23 stycznia 2024 roku policjanci wraz z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej spotkali się z dziećmi w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, której celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających na stoku oraz poszerzanie wiedzy na temat bezpieczeństwa podczas aktywności w czasie trwających ferii zimowych.

Policjanci omówili zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu oraz potencjalnych zagrożeń związanych z naruszeniem przepisów. Rozmawiano z dziećmi, m. in. o tym gdzie można zjeżdżać na nartach, a także jak istotne jest odpowiednie, nieprzemakalne ubranie, wyposażone w elementy odblaskowe. Ponadto uczestnikom spotkania, policjanci wręczali kieszonkowe informatory, w których znajduje się Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało odblaski oraz gadżety do zabaw zimowych.


Dodatkowo przypominamy o istotnym elemencie akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" organizowanej wraz z Fundacją PZU, którym jest konkurs plastyczno-filmowy "Śnieżny dekalog”. Szczegółowe informacje na temat konkursu, regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne są na stronie: www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku.

  • Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku
  • Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku
  • Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku
Powrót na górę strony