Aktualności

Pijany kierowca wpadł, bo przekroczył prędkość

Data publikacji 17.08.2023

Tym razem policjanci z zambrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli opla, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość. Okazało się, że za kierownicą osobówki siedział nietrzeźwy 60-latek. Badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko promil alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu białostockiego stracił prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zambrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli opla. Kierowca osobówki w miejscowości Mężenin, gdzie obowiązuje "pięćdziesiątka" poruszał się z prędkością 79 km/h. Szybko okazało się, że to nie jedyne przewinienie 60-latka. Podczas rozmowy z mężczyzną policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec powiatu białostockiego miał blisko promil alkoholu w organizmie. 60-latek od razu stracił prawo jazdy, grozi mu teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Zambrowscy policjanci apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy, że o lokalnym problemie możemy powiadomić Policję korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Miejsce to wskazujemy na mapie wybierając dowolną zakładkę. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Policjanci sprawdzą każdą informację.

 

Powrót na górę strony