Aktualności

POŚCIG ZA NIETRZEŹWYM KIEROWCĄ

Data publikacji 07.03.2023

Kierowca bmw nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg. Po zatrzymaniu 49-latka okazało się, że kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a jego pojazd na parking strzeżony. Następnego dnia usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W niedzielny wieczór w Mężeninie policjanci z posterunku policji w Rutkach Kossakach chcieli zatrzymać do kontroli bmw. Siedzący za kierownicą mężczyzna zignorował sygnały mundurowych i zaczął uciekać w kierunku miejscowości Śliwowo Łopienite. Mieszkaniec powiatu zambrowskiego po przejechaniu dwóch kilometrów zatrzymał pojazd. Po chwili kierowca był już w rękach mundurowych. Szybko wyszedł na jaw powód niezatrzymania się do kontroli. Od mężczyzny czuć było alkohol. 49-latek nie chciał poddać się badaniu alkomatem w związku z czym została pobrana od niego krew. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a jego samochód został odholowany na strzeżony parking. Okazało się, że mężczyzna kierował pojazdem mając 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Kierowca został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Mieszkaniec powiatu zambrowskiego usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony