Aktualności

66 POD KONTROLĄ POLICJANTÓW

Data publikacji 24.11.2022

Policjanci zambrowskiej, bielskiej oraz wysokomazowieckiej drogówki swoją uwagę skupili na kierujących przemieszczających się drogą krajową numer 66. Mundurowi sprawdzali między innymi prędkość pojazdów, trzeźwość kierowców, a także sposób przewożenia pasażerów.

Wczoraj, zambrowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, wspólnie z mundurowymi z bielskiej i wysokomazowieckiej drogówki przeprowadzili wzmożone działania na krajowej 66. Policjanci sprawdzali, czy kierowcy przestrzegają obowiązujących przepisów ruchu drogowego, przede wszystki czy nie przekraczają dozwolonej prędkości, mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a także czy we właściwy sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie. Zambrowscy funkcjonariusze skontrolowali 26 pojazdów i ujawnili 26 wykroczeń drogowych. Wśród nich znalazł się 25-letni kierowca volkswagena, który nie zastosował się do znaku „stop”. W trakcie kontroli wyszło też na jaw, że mieszkaniec powiatu zambrowskiego posiada roczny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że zgłoszenia dotyczące wykroczeń w ruchu drogowym można zgłaszać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Mając na względzie bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

Powrót na górę strony