Aktualności

PRĘDKOŚĆ POD LUPĄ ZAMBROWSKICH POLICJANTÓW

Data publikacji 20.06.2022

Wczoraj policjanci z zambrowskiej drogówki bacznie przyglądali się kierowcom, którzy przekraczali dopuszczalną prędkość. Funkcjonariusze zatrzymali 36 kierowców, którzy jechali z nadmierną prędkością. Trzem kierowcom policjanci zatrzymali prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym..

Wczoraj, na terenie powiatu zambrowskiego, policjanci z drogówki skupiali się na prędkości kierowców. Funkcjonariusze byli wszędzie tam, gdzie kierowcy najczęściej nie stosują się do wyznaczonych limitów prędkości, a także w miejscach, gdzie dochodzi do zdarzeń drogowych. Kontrolowali również miejsca zgłaszane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierowców i sposób przewożenia pasażerów, a szczególnie dzieci.

Mundurowi ujawnili 38 wykroczeń, z czego aż 36 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. 3 kierowcom policji zatrzymali prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 kilometrów na godzinę.

Do pierwszej kontroli doszło tuż po 7 w Grochach Pogorzelach. Wtedy to został zatrzymany 59-latek, który kierując nissanem przekroczył dopuszczalną prędkość o 70 kilometrów na godzinę. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych. Kolejni kierowcy zostali zatrzymani tuż po 12 w Zbrzeźnicy. 43-latek przekroczyła w tym miejscu dozwoloną prędkość o 52 kilometry na godzinę, natomiast 26-latek jechał z prędkością 101 kilometrów na godzinę. Obaj mężczyźni otrzymali mandaty w wysokości 1500 zł. 3 kierowcom policjanci zatrzymali prawa jazdy na 3 miesiące.

Policjanci z drogówki podkreślają, że podobne akcje będą kontynuowane w przyszłości.

  • Policjanci stojący przy ulicy podczas kontroli rejonu.
  • Policjant stojący na ulicy i trzymający w górze tarczę do zatrzymywania pojazdów, obok na chodniku swoi drugi policjant.
  • Policjanci podczas kontroli pojazdu oraz stanu trzeźwości kierującego.
Powrót na górę strony