Aktualności

Pod wpływem alkoholu wymusił pierwszeństwo

Data publikacji 10.01.2022

Kierowca toyoty nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo kierowcy dafa. Jak się okazało 42-latek był pod wpływem alkoholu. Nieodpowiedzialnemu kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy. Mężczyzna odpowie przed sądem za spowodowanie kolizji będąc w stanie po użyciu alkoholu.

Dyżurny zambrowskiej komendy, w nocy z czwartku na piatek, otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu na krajowej  63. Jak wstępnie ustalili mundurowi, kierowca toyoty nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierowy dafa z naczepą. W efekcie czego samochód osobowy dachował. Okazało się, że siedzący za kierownicą toyoty 42-latek był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał 0,4 promila w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy. Mężczyzna odpowie przed sądem za spowodowanie kolizji będąc w stanie po użyciu alkoholu.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony