Aktualności

W trosce o bezpieczeństwo osób starszych

Data publikacji 12.10.2021

Policjanci z zambrowskiej komendy spotkali się z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy, by rozmawiać o ich bezpieczeństwie. Mundurowi wyjaśnili jak informować Policję o sytuacjach problemowych za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dziś, zambrowscy policjanci spotkali się z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Zambrowie. Wszystko po to, by rozmawiać o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Mundurowi zapoznali uczestników ze sposobem działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nie zabrakło informacji o dostępnych kategoriach zagrożeń oraz rozróżnienia sytuacji, w których warto skorzystać z mapy, od tych wymagających wybrania numeru 112. Podopieczni poznali sposób zaznaczania na mapie konkretnego zgłoszenia oraz przykłady wyeliminowanych zagrożeń w naszym powiecie. Spotkanie było też doskonałą okazją do rozmowy o zagrożeniach dostrzeganych w najbliższej okolicy. Policjant wyjaśnił między innymi w jakich sytuacjach należy zwrócić się do niego o pomoc.

Przypominamy! Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępna jest pod adresem: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zgłoszenie zagrożenia zajmuje tylko kilka chwil i jest anonimowe. Zebrane w ten sposób informacje pozwalają na jeszcze lepszą dyslokację służb. Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach interaktywnego narzędzia nie zastępują potrzeby pilnej interwencji.

 

  • Policjanci podczas spotkania z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy.
  • Policjanci podczas spotkania z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy.
  • Policjanci podczas spotkania z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy.
Powrót na górę strony