Aktualności

Tylko wczoraj policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców

Data publikacji 12.10.2021

Wczoraj, policjanci na drogach powiatu zambrowskiego, zatrzymali dwóch kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę po alkoholu. Dodatkowo okazało się, że jeden z nich ma zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za niestosowanie się do sądowego zakazu kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości do lat 2.

Wczoraj, tuż przed 5, policjanci zambrowskiej patrolówki zatrzymali do kontroli hondę. Kierujący nią 31-latek na widok radiowozu gwałtownie przyśpieszył. Wzbudziło to podejrzenie policjantów, jak się okazało słusznie. Mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Policjanci od razu zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Po południu, na terenie gminy Rutki-Kossaki policjanci zatrzymali do kontroli forda. Podczas rozmowy wyczuli od kierowcy alkohol. Jak się okazało 50-latek był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny 0,8 promila alkoholu i nie było to jego jedyne przewinienie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło też na jaw, że kierował mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, obowiązującego do czerwca 2023 roku.

Za niestosowanie się do sądowego zakazu kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości do lat 2.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda „na podwójnym gazie” zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą.

 

Powrót na górę strony