Aktualności

PRĘDKOŚĆ POD KONTROLĄ ZAMBROWSKICH POLICJANTÓW

Data publikacji 11.10.2021

W piątek, zambrowscy policjanci ponownie przeprowadzili akcję „Prędkość”. Miała ona na celu zwrócenie uwagi kierujących na fakt, że właśnie prędkość jest jednym z głównych czynników wpływających na stan bezpieczeństwa na drogach i liczbę zdarzeń.

W piątek, na terenie powiatu zambrowskiego, policjanci z drogówki sprawdzali, czy kierowcy nie przekraczają dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze byli między innymi w miejscach wskazanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci przypominali uczestnikom ruchu, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

7 policjantów z drogówki skontrolowało w sumie 32 pojazdy. Mundurowi ujawnili 28 wykroczeń, z czego 23 dotyczyło przekroczeń prędkości.

W Starym Laskowcu policjanci, zatrzymali do kontroli drogowej peugota. Mieszkaniec Warszawy, nie zważając na ograniczenia prędkości, miał na liczniku o 57 kilometrów na godzinę za dużo. Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy. Otrzymał mandat, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.


 

  • Policjant podczas wykonywania pomiaru prędkości.
  • Policjant podczas kontroli pojazdu. Stoi przy samochodzie i korzysta z urządzenia służbowego.
  • Policjant podczas sprawdzania stanu trzeźwości kierującego, który siedzi w pojeździe.
Powrót na górę strony