Aktualności

ROADPOL Safety Days w powiecie zambrowskim

Data publikacji 22.09.2021

Od 16 do 22 września 2021 roku w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona jest akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Dziś zambrowscy policjanci zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Szczególnie obserwowali zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie przyłączyli się do europejskiej akcji pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Głównym celem przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa na drogach. Mundurowi większym niż zwykle nadzorem objęli odcinki dróg, skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych, w których ryzyko powstania wypadku jest największe. Mimo, że nadrzędnym ich celem jest egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem pieszych i rowerzystów, policjanci z drogówki, zwracali również uwagę na każde zachowanie wpływające na bezpieczeństwo na drodze. Policjanci sprawdzają także czy piesi dbają o swoje bezpieczeństwo. Reagują na te zachowania, które wpływają na ich bezpieczeństwo, a szczególnie: przekraczanie jezdni przez pieszych w niedozwolonym miejscu lub na czerwonym świetle. Podczas spotkań z pieszymi i rowerzystami policjanci przypominają o obowiązku noszenia odblasków po zmierzchu poza obszarem zabudowanym oraz zachęcają do korzystania z nich także na wszystkich nieoświetlonych drogach w obszarze zabudowanym.

Troska o bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. Im większa społeczna świadomość, tym mniej zagrożeń na drodze. Doskonale wiedzą o tym policjanci, dlatego regularnie spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Wszystko po to, aby od najmłodszych lat ich edukować i kształtować w nich bezpieczne zachowania na drodze.

Powrót na górę strony