Jeden z nietrzeźwych kierowców swoją jazdę zakończył na słupie elektrycznym

Data publikacji 13.03.2023

Tylko w piątek wpadło kolejnych dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich był tak pijany, że uderzył w słup elektryczny. Dodatkowo okazało się, że mieszkaniec powiatu zambrowskiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

W piątek w Zambrowie kierowca audi uderzył w słup elektryczny. Badanie alkomatem 49-latka wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się również, że kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień i spowodowanie kolizji.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali nietrzeźwego 47-latka. Po 12 policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednej z miejscowości w gminie Rutki- Kossaki kierowca toyoty może być pod wpływem alkoholu. Mundurowi w miejscowości Pęsy Lipno zauważyli samochód odpowiadający temu ze zgłoszenia. Badanie alkomatem wykazało, że 47-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna od razu stracił prawo jazdy.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zasada "Piłeś? Nie jedź!" jest zawsze aktualna.

Powrót na górę strony