Niechronieni pod czujnym okiem drogówki

Data publikacji 18.11.2022

Wczoraj policjanci z zambrowskiej drogówki zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych. Mundurowi obserwowali zachowania kierowców w rejonie przejść dla pieszych, a także sprawdzali czy piesi dbają o swoje bezpieczeństwo. To właśnie oni są najbardziej narażeni na negatywne skutki wypadków drogowych.

Wczoraj na drogach powiatu zambrowskiego, policjanci ruchu drogowego zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych. Najwięcej wykroczeń, bo aż 25 zostało popełnionych przez kierujących pojazdami. Piesi naruszyli przepisy ruchu drogowego 7 razy, zaś rowerzyści 1 raz . Do najczęściej popełnianych wykroczeń przez pieszych należy przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych, jak również przechodzenie na czerwonym świetle.

Przypominamy, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, musi zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego. Natomiast pieszy powinien zawsze upewnić się, czy może bezpiecznie przejść przez przejście. Powinien pamiętać także, że podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych zabronione jest korzystanie z telefonu lub innych urządzeń elektronicznych.

Apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego o używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo. Zachęcamy pieszych do noszenia odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym.

Powrót na górę strony