Akcja ROADPOL SAFETY DAYS W ZAMBROWIE

Data publikacji 22.09.2022

Zambrowscy policjanci włączyli się w działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcja RoadPol Safety Days trwa od 16 do 22 września. Ma na celu zwrócenie uwagi wszystkich użytkowników ruchu drogowego i promowanie świadomej i odpowiedzialnej jazdy. To od nas wszystkich zależy bezpieczeństwo na drogach!

W godzinach trwania zajęć w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie przeprowadzili warsztaty z uczniami, którzy posiadają uprawnienia bądź są krótko przed przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy. Chętni mogli sprawdzić na symulatorze zderzeń co dzieje się z człowiekiem podczas wypadku. Samochodowy fotel poruszał się po pochylni z prędkością około 8 km/h, a następnie gwałtownie się zatrzymywał. Wszyscy, którzy testowali urządzenie byli zdziwieni, że przy tak małej prędkości na ludzkie ciało działa aż tak duża siła bezwładności. Kolejną atrakcją były specjalne gogle imitujące widzenie człowieka bedacego w stanie nietrzeźwości. Każdy kto je założył był zaskoczony co się dzieje ze wzrokiem w takim stanie.

Tydzień ROADPOL SAFETY DAYS niejednokrotnie pokazał jaki wpływ na zachowanie kierowców ma profilaktyka oraz działania, które pomagają w praktyce usłyszeć oraz zobaczyć jak ważne są bezpieczne zachowania w ruchu drogowym.

 

Powrót na górę strony