NIE DO KOŃCA TRZEŹWY PONIEDZIAŁEK

Wczoraj od wczesnych godzin rannych policjanci na terenie powiatu zambrowskiego badali trzeźwość kierowców. Okazało się, że dwóch z nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem

Wczoraj, policjanci z drogówki zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców podróżujących po zambrowskich drogach. Od wczesnych godzin porannych, do późnego wieczora mundurowi zbadali trzeźwość ponad 950 kierowców. Niestety, wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak poważnym zagrożeniem na drodze jest alkohol. Policjanci zatrzymali 2 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod jego wpływem. Pierwszy został zatrzymany już o 5.30 w Zambrowie. Badanie alkomatem 30-letniego kierowcy opla wykazało, że mężczyzna jest po użyciu alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za popełnione wykroczenie odpowiedzią przed sądem. Drugi kierujący został zatrzymany kilka minut później w centrum miasta. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali do kontroli mazdę. Za kierownicą siedział 31-latek, który jak się okazało miał ponad pół promila w organizmie. Policjanci również zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za te przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Odpowiedzialny kierowca, to przede wszystkim trzeźwy kierowca, który potrafi przewidywać sytuacje na drodze i nigdy nie wsiada za kierownicę, gdy wypije alkohol. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks kierującego. Hasło "Piłeś? Nie jedź!" jest zawsze aktualne.

Powrót na górę strony