ABY DROGA DO SZKOŁY BYŁA BEZPIECZNA

Data publikacji 24.08.2022

Przed nami ostatnie dni wakacji. Policjanci z zambrowskiej drogówki już od od początku sierpnia sprawdzają stan infrastruktury w rejonie szkół i przedszkoli. Mundurowi zwracają uwagę na oznakowanie przejść, stan barierek ochronnych i chodników. Wszystko po to, aby droga do szkoły była bezpieczna.

Rozpoczynający się rok szkolny to czas intensywnej pracy funkcjonariuszy "drogówki". Policjanci jak co roku sprawdzają, czy znaki drogowe w rejonie szkół są czytelne i prawidłowo usytuowane. Mundurowi zwracają uwagę na oznakowanie poziome, pionowe, sygnalizację świetlną oraz urządzenia bezpieczeństwa. Już od początku września ruch w rejonach szkół będzie naprawdę duży. Dlatego zambrowscy mundurowi robią wszystko, aby już dziś zadbać o sprawną, a przede wszystkim bezpieczną drogę do szkoły.

Funkcjonariusze kontrolują również szkolne gimbusy przewidziane do przewożenia dzieci i młodzieży do miejsc nauki. Podczas akcji mundurowi sprawdzą wszystkie gimbusy na terenie powiatu zambrowskiego. W czasie takich kontroli funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na podstawowe elementy mające wpływ na bezpieczeństwo w czasie jazdy. Policjanci skrupulatnie sprawdzają między innymi stan techniczny każdego gimbusa oraz jego wyposażenie. Każda kontrola pojazdu, to również kontrola trzeźwości kierowcy. Zambrowscy policjanci informują również, że takie kontrole autobusów będą odbywać się systematycznie w trakcie trwania roku szkolnego.

  • Policjant podczas kontroli autobusu.
  • Policjant podczas kontroli autobusu.
  • Policjant podczas kontroli rejonu szkoły.
Powrót na górę strony