Podsumowanie funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie zambrowskim
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na dobre wpisała się w społeczeństwo. Już kolejny rok mamy możliwość korzystania z tego interaktywnego narzędzia. Zambrowscy funkcjonariusze podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu zambrowskiego i sprawdzili, o jakich zagrożeniach najczęściej, w minionym roku, informowali internauci.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie, podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, na terenie powiatu zambrowskiego w 2021 roku. Przez ostatnich 12 miesięcy minionego roku, mieszkańcy naszego powiatu korzystali z tego narzędzia, ponad 700 razy. Mundurowi potwierdzili ponad 330 sygnałów zgłoszonych przez internautów i wszystkie z nich zostały wyeliminowane. Najliczniejszą grupę zgłoszeń stanowiły zagrożenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, między innymi przekraczania dozwolonej prędkości - 191, spożywania alkoholu w miejscach publicznych – 221, czy gromadzenie się małoletnich zagrożonych demoralizacją - 61. Znaczna część naniesionych na mapę zgłoszeń pokrywała się i dotyczyła tych samych miejsc, co było dodatkowym sygnałem dla mundurowych, a zarazem potwierdzeniem na to, że dany rejon może być zagrożony. Część ze wskazanych przez internautów zagrożeń była również zbieżna z informacjami, którymi dysponowali dzielnicowi w swoich rejonach oraz policjanci ruchu drogowego, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów na drogach naszego powiatu.
Każde zgłoszenie naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa było szczegółowo weryfikowane przez policjantów. Funkcjonariusze potwierdzali sygnały wskazane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, a dzielnicowi tworząc plany działań priorytetowych eliminowali zagrożenia ze swoich rejonów służbowych. Bardzo fajną funkcją w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jest możliwość wprowadzenia krótkiej wiadomości / opisu, gdyż nie zawsze mundurowi mogą stwierdzić o co chodzi w danym zgłoszeniu.
Korzystanie z Mapy jest bardzo proste. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Co ważne, aby to zrobić nie ma potrzeby zakładania żadnego konta, podawania swoich danych, czy numeru telefonu. Każde zgłoszenie jest sprawdzane przez policjantów.
Pamiętajmy jednak, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji Policji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego. W takim przypadku należy korzystać z numeru alarmowego 112.
Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.
Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.