Wspólne działania mundurowych

Zambrowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej w okresie przedświątecznym zwracają szczególną uwagę na wykroczenia i przestępstwa związane z kradzieżami choinek, wykroczeń w ruchu drogowym między innymi wjazdu pojazdem do lasu oraz kłusownictwa zwierzyny leśnej. Za kradzież drzewka z lasu może grozić mandat, a w przypadku kradzieży o dużej wartości, sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi zambrowskiej Policji wraz z funkcjonariuszami Straży Leśnej od kilku dni prowadzą działania pod nazwą „Choinka”. Hasłem przewodnim akcji jest przeciwdziałanie popełnianiu przestępstw i wykroczeń, takich jak: kłusownictwo, kradzież drewna, nielegalna wycinka drzew choinkowych czy łamanie zakazu wjazdu samochodów do lasów. W czasie działań mundurowi sprawdzają osoby poruszające się po lasach, pojazdy przewożące choinki oraz punkty sprzedaży choinek.

Przypominamy, że kradzież drzewa z lasu, którego wartość przekracza 500 złotych jest przestępstwem i grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymanie sprawcy kradzieży z drzewkiem o mniejszej wartości może skończyć się mandatem karnym nawet 500 złotych.

  • Policjant oraz strażnik leśny podczas wspólnego patrolu w lesie.
  • Policjant oraz strażnik leśny podczas wspólnego patrolu w lesie.
  • Policjant oraz strażnik leśny podczas wspólnego patrolu w lesie.
Powrót na górę strony