Czuwamy nad bezpieczeństwem pieszych

Data publikacji 20.12.2021

W piątek, zambrowscy prowadzili działania "PIESZY-Bezpieczny Widoczny”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w rejonie przejść dla pieszych, ale także sprawdzali czy piesi i rowerzyści dbają o swoje bezpieczeństwo.

W piątek, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie, włączyli się do działań „PIESZY-Bezpieczny Widoczny”. Policjanci sprawdzali, jak kierowcy zachowują się w rejonach przejść oraz czy piesi i rowerzyści stosują się do przepisów ruchu drogowego. Policjanci przypominali również o noszeniu podnoszących bezpieczeństwo odblasków, nie tylko poza obszarem zabudowanym. 

W działaniach uczestniczyło 10 policjantów. W ciągu całego dnia mundurowi stwierdzili 36 naruszeń przepisów. Najwięcej wykroczeń, bo aż 26 zostało popełnionych przez kierujących pojazdami. Piesi naruszyli przepisy ruchu drogowego 10 razy.

Jeden kierowca pożegnał się z prawem jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Po 15, policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli skodę. 49-latek jechał przez Grochy Pogorzele z prędkością 102 kilometrów na godzinę, gdzie obowiązuje "pięćdziesiątka". Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Drugi z nieodpowiedzialnych kierowców został zatrzymany po 16 w Szumowie. 31-letni obywatel Ukrainy wsiadł za kierownicę forda mając ponad promil alkoholu w organiźmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i teraz będzie odpowiadał przed sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Ostatni ze skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców został zatrzymany w pościgu. Czytaj tutaj: https://zambrow.policja.gov.pl/p15/aktualnosci/77851,POSCIG-ZA-KIEROWCA-POD-WPLYWEM-NARKOTYKOW-I-Z-ZAKAZEM-KIEROWANIA.html

Powrót na górę strony