PRĘDKOŚĆ POD KONTROLĄ ZAMBROWSKICH POLICJANTÓW

Data publikacji 13.12.2021

37 ujawnionych wykroczeń, 40 skontrolowanych pojazdów i tyle samo kontroli stanu trzeźwości. 1 kierowca stracił prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. To bilans piątkowych działań zambrowskiej drogówki. Miały one na celu zwrócenie uwagi kierowców na fakt, że właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

W piątek, na terenie powiatu zambrowskiego policjanci z drogówki sprawdzali, czy kierowcy nie przekraczają dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze byli między innymi w miejscach wskazanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci przypominali uczestnikom ruchu, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Policjanci skontrolowali w sumie 40 pojazdów. Ujawnili 37 wykroczeń, z czego 21 dotyczyło przekroczenia prędkości. Tuż przed godziną 11, mundurowi wyeliminowali z ruchu drogowego kolejną nieodpowiedzialną kierującą. Miernik prędkości wskazał, że kierująca bmw jechała przez Chmiele Pogorzele z prędkością 105 kilometrów na godzinę. Prędkość dopuszczalna w tym miejscu wynosi 50 kilometrów na godzinę. Kobiecie zatrzymane zostało prawo jazdy. Nieodpowiedzialna kierująca została ukarana mandatem, a jej konto zasiliły punkty karne.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

Film MP4

Pobierz plik MP4 (format mp4 - rozmiar 1.23 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony