Ukradli ciągnik – zostali zatrzymani

Data publikacji 30.03.2021

Na terenie gminy Zambrów, na początku marca, został skradziony ciągnik wraz z osprzętem. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę 110 tysięcy złotych. Zambrowscy kryminalni odzyskali skradziony ciągnik wraz z zamiatarką i zatrzymali do sprawy trzech podejrzanych. 21 i 29 latek usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem, natomiast drugi 21 latek - paserstwa. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za paserstwo do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek, około 9 zambrowski dyżurny otrzymał zgłoszenie o kradzieży ciągnika wraz z zamiatarką. Zgłaszający dodał, że do zdarzenia doszło na placu budowy w gminie Zambrów, na początku marca. Pokrzywdzony oszacował straty na łączną kwotę 110 tysięcy złotych. Kryminalni natychmiast zajęli się sprawą. Policjanci ustalili dane trzech podejrzanych o to przestępstwo. Okazało się,  że to mieszkańcy powiatu wysokomazowieckiego. Jeszcze tego samego dnia, 21 i 29 latek zostali zatrzymani w swoich domach. Drugiego 21 latka policjanci zatrzymali na jego posesji, gdzie znajdowały się części skradzionego ciągnika.

Dwóch podejrzanych w wieku 21 i 29 lat,  już następnego dnia usłyszało zarzut kradzieży z włamaniem. Z kolei drugi 21 latek, usłyszał zarzut paserstwa w niedzielę.

Za kradzież z włamaniem Kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, a za paserstwo do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony