Złodzieje wpadli po kolizji drogowej

Data publikacji 09.06.2020

W rejonie Szumowa doszło do zdarzenia drogowego. Zarówno kierowca, jak i pasażerowie, 20 – letnia kobieta i 21 – letni mężczyzna zostali przewiezieni do szpitali. Jak się okazało 38 - letni kierowca był nietrzeźwy. W tracie oględzin pojazdu, policjanci znaleźli przedmioty pochodzące z przestępstwa. Prosto ze szpitala pasażerowie rovera trafili do policyjnego aresztu. Teraz, wszyscy za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

W minionym tygodniu, w rejonie Szumowa doszło do zdarzenia drogowego. Kierowca rovera nie dostosował prędkości do panujących warunków i wypadł z jezdni na łuku drogi. Zarówno 38 – letni kierowca jak i jego dwoje pasażerów, 20 – letnia kobieta i 21 – letni mężczyzna, mieszkańcy województwa łódzkiego, trafili do szpitali. Jak się okazało sprawca kolizji był nietrzeźwy. Wynik badania wskazywał blisko promil alkoholu w organizmie.

Zaskoczeniem dla policjantów, podczas oględzin pojazdu, był fakt, że za przednim siedzeniem pojazdu zauważono przedmioty mogące pochodzić z przestępstwa. W jednym z woreczków była złota biżuteria, a w drugim biały proszek. Wstępne badania substancji wykazały, że jest to blisko 47 gramów amfetaminy.

We wtorek, prosto ze szpitalnej sali dwoje pasażerów rovera, trafiło do policyjnego aresztu. Policjanci ustalili, że poszkodowaną, której skradziono biżuterię jest mieszkanka gminy Szumowo. Mundurowi ustalili również, że kradzieży z włamaniem dokonał jej pracownik, mieszkaniec województwa łódzkiego, którego odwiedziły wyżej wymienione osoby. 40 – latek również został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Już następnego dnia, zatrzymani usłyszeli zarzuty: kradzieży z włamaniem, kradzieży i paserstwa. Natomiast kierowca rovera, w miniony czwartek, usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz kradzieży. Teraz mieszkańcy Łodzi, za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Policjanci przypominają, że zgodnie z Kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat, a za jazdę w stanie nietrzeźwości kara może wynosić do 2 lat pozbawienia wolności.


 

Powrót na górę strony