Odblaskowy eksperyment w Zambrowie

Data publikacji 18.12.2018

Zambrowscy policjanci wraz z Grupą Ratowniczą „Nadzieja” przeprowadzili akcję edukacyjno - informacyjną "Odblaskowy eksperyment". Do udziału w niej zaprosili grupę zuchów i harcerzy z Zambrowa. Przedsięwzięcia profilaktyczne dotyczące poprawy bezpieczeństwa pieszych prowadzone są w ramach akcji pn. „Noś odblaski - Świeć przykładem ”.

Podczas prowadzonych działań policjanci zachęcają do noszenia elementów odblaskowych, jednak w dalszym ciągu zdarzają się osoby "nieprzekonane" co do skuteczności ich działania. Zambrowscy policjanci postanowili sprawdzić, czy kierowca jest w stanie zauważyć pieszego idącego ciemną drogą. Do eksperymentu mundurowi zaprosili grupę zuchów oraz harcerzy z Zambrowa. Na początku przekazano zebranym podstawowe kwestie związane z bezpieczeństwem na drodze, by po chwili pokazać jak ważne i skuteczne są elementy odblaskowe. Do eksperymentu wykorzystano auto Grupy Ratowniczej „Nadzieja”, które ustawiono z włączonymi światłami, a przed nim w oddali znajdowała się grupa osób, która najpierw nie miała założonych elementów odblaskowych, a następnie je założyła. Akcja ta miała pokazać, jak ważne jest noszenie odblasków, które naprawdę ratują życie i są ważnym elementem naszego bezpieczeństwa. Na koniec wszyscy uczestnicy biorący udział w działaniach otrzymali elementy odblaskowe.

W ramach działań ,,Nie Bądźmy Obojętni", mundurowi i ratownicy medyczni apelowali o czujność i wrażliwość w stosunku do osób zagrożonych wychłodzeniem organizmu.

Chcesz świecić przykładem, być widocznym dla innych - załóż odblask.

Powrót na górę strony