Zambrowscy policjanci gościli klasę policyjną

Data publikacji 30.11.2018

Zambrowscy funkcjonariusze gościli licealistów z Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie. Zaprezentowano wyposażenie policyjne, przedstawiono pracę Technika Kryminalistyki oraz omówiono zadania wykonywane podczas codziennej służby.

Uczniowie klasy o profilu policyjnym, spotkali się z mundurowymi w Komendzie Powiatowej Policji w Zambrowie. Uczestnikom zaprezentowano wyposażenie używane przez policjantów podczas codziennej służby, tj. środki przymusu bezpośredniego. Technik Kryminalistyki przedstawił wybrane elementy z zakresu zabezpieczania śladów kryminalistycznych. Spotkanie z młodzieżą było doskonałą okazją do promowania służby w Policji ,,Zostań jednym z nas”, omówiono zasady rekrutacji. Uczniowie mogli umundurować się i przez chwilę poczuć jak to jest być ,,Policjantem”. Funkcjonariusze omówili młodzieży jak działa aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz ,,Moja Komenda”.

W dalszej części spotkania mundurowi przypomnieli o skutkach prawnych i moralnych zażywania środków psychoaktywnych w tym alkoholu i odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Omówiono zasady postępowania z osobami narażonymi na wychłodzenie/zamarznięcie w ramach działań ,,Nie Bądźmy Obojętni”. Zwrócono również uwagę na kwestię bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


 

Powrót na górę strony