Policjanci apelują - nie bądźmy obojętni, pomóżmy drugiemu człowiekowi przetrwać zimę!

Data publikacji 22.11.2018

Warunki zimowe to trudny okres dla osób bezdomnych, mieszkających samotnie, czy niezaradnych życiowo. Dlatego też zwróćmy szczególną uwagę na osoby, które zagrożone są wychłodzeniem organizmu i reagujmy na takie sytuacje. Zainteresujmy się też czy ktoś mieszkający w naszym sąsiedztwie nie potrzebuje takiej pomocy. Nie bądźmy obojętni, jeden telefon może uratować komuś życie.

Warunki atmosferyczne w okresie zimowym są bardzo trudne dla osób bezdomnych, samotnych, starszych, niezaradnych życiowo czy uzależnionych. Dlatego zambrowscy mundurowi, w tym okresie, podczas codziennej służby sprawdzają miejsca przebywania osób zagrożonych na wychłodzenie czy zamarznięcie, sprawdzają opuszczone budynki, ogródki działkowe, węzły ciepłownicze, klatki schodowe i inne miejsca, w których mogą przebywać. Policjanci wówczas informują o placówkach, do których mogą się zwrócić z prośbą o pomoc, a także gdzie mogą zjeść ciepły posiłek. Apelujemy o czujność i wrażliwość w stosunku do osób zagrożonych wychłodzeniem organizmu i potrzebujących pomocy o to, by nie pozostawać obojętnym wobec osób pozostających w trudnej sytuacji życiowej, które często zdane są tylko na siebie. Gdy widzimy człowieka, któremu grozi wychłodzenie, zamarznięcie, niebezpieczeństwo, reagujmy – wystarczy telefon pod numer alarmowy 112.

Pamiętajmy także, aby ogrzewając nasze mieszkania, różnego rodzaju pomieszczenia, czynności takie wykonywać ostrożnie i rozważnie, dbając przede wszystkim o własne bezpieczeństwo! Za każdym razem musimy zwrócić uwagę na zagrożenia jakie płyną z dogrzewania się różnego rodzaju piecykami, tak abyśmy uniknęli zatrucia tlenkiem węgla lub pożaru. Ponadto nigdy nie włączajmy silnika pojazdu w zamkniętym pomieszczeniu skąd spaliny nie mogą swobodnie wydostać się na zewnątrz i stwarzają w ten sposób śmiertelne zagrożenie. 

 

Powrót na górę strony