Policja apeluje o rozwagę

Data publikacji 31.10.2018

Co roku Policja organizuje akcję „Znicz”, której celem jest uświadomienie społeczeństwu mogących wystąpić zagrożeń i zadbanie o porządek oraz bezpieczeństwo w miejscach publicznych.

W dniach 31 października – 04 listopada na terenie województwa podlaskiego, jak również całego kraju, prowadzone są działania „Znicz”, które związane są z obchodami dnia „Wszystkich Świętych”. W związku z powyższym Policja zwraca się z prośbą do wszystkich kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności w tych dniach. Ruch już jest duży, a w okresie świąt na pewno będzie większy. Za kierownicami często siadają mniej doświadczeni kierowcy. Zwracajmy szczególną uwagę i zdejmijmy nogę z gazu w okolicach cmentarzy, uważajmy na parkingach, aby nie dochodziło do stłuczek, które powodują niepotrzebne nerwowe sytuacje. Zwracajmy też szczególną uwagę na pieszych wędrujących poboczami – tym bardziej, że zmierzch (po zmianie czasu) zapada bardzo szybko.
Policja prosi również o zwrócenie uwagi na odpowiednie zabezpieczenie mienia, tj. samochodów zaparkowanych na parkingach. W pojazdach nie należy pozostawiać na widoku żadnych przedmiotów, które mogłyby kusić złodzieja.


Zambrowscy policjanci apelują do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę. Pojazdy stawiać należy tylko w miejscach dozwolonych w taki sposób, aby nie tamowały i nie utrudniały ruchu innym.


Przypominamy też o odpowiednim zabezpieczeniu mieszkań i poinformowaniu sąsiadów, jeśli na okres świąt zamierzamy wyjechać z domu.


Szczególną uwagę warto również zwracać na cmentarzach. Unikajmy miejsc zatłoczonych w godzinach największego ruchu i po zmroku, gdzie mogą grasować złodzieje kieszonkowi oraz nie spuszczajmy z oka żadnych cennych przedmiotów (torebek, kluczyków) w czasie porządków na grobach.

Policja prosi o zgłaszanie zauważonych podejrzanych osób, których zachowanie może wskazywać na to, że „trudnią się” kradzieżą kwiatów i zniczy wystawionych na grobach.

Unikajmy też „okazyjnego” kupowania tego typu asortymentu od przypadkowych osób. Jeśli złodzieje nie będą mieli zbytu na swoje towary, ilość kradzieży spadnie do zera. Towary kupujmy tylko w sklepach i na legalnie działających stoiskach przy cmentarzach.

Powrót na górę strony