Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Data publikacji 17.02.2019

W dniach od 18 do 24 lutego 2019 roku w Polsce obchodzony będzie „Tydzień Pomocy Ofiarom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. To kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości, która związana jest z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Zainteresowani będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad.

Komenda Powiatowa Policji w Zambrowie informuje, że w ramach organizowanego „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” w dniach od 18 do 24 lutego 2019 roku dyżurujący policjanci Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Prewencji będą udzielali porad i informacji osobom pokrzywdzonym przestępstwem, które wyrażą chęć skorzystania z tego rodzaju pomocy. Funkcjonariusze odpowiedzą Państwu na pytania z zakresu uprawnień przysługujących osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub skierują do właściwej instytucji albo organizacji pozarządowej mogącej udzielić Państwu pomocy.

W czasie trwania tygodnia osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez prawników, psychologów oraz przedstawicieli w/w instytucji. Więcej informacji (kliknij tutaj).

 

Poniżej link do strony zawierającej Prawa Ofiar Przestępstw:

https://www.ms.gov.pl/pl/informacje/download,10431,1.html

www.funduszsprawiedliwości.gov.pl

 

 

 

 

 

 

 

Powrót na górę strony