114 KILOMETRÓW NA GODZINĘ POZA OBSZARZEM ZABUDOWANYM
Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy Mercedesa, który poza obszarem zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość powyżej 50 kilometrów na godzinę. 41-latek został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a na jego konto trafiło 13 punktów.
Policjanci z zambrowskiej drogówki prowadzili kontrolę prędkości na drogach powiatu zambrowskiego. Do kontroli zatrzymali Mercedesa. Ręczny miernik prędkości wykazał, że pojazd poruszał się z prędkością 114 km/h w miejscu, gdzie zgodnie z przepisami można jechać maksymalnie 60 km/h. Oznaczało to przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 54 km/h. Zgodnie z przepisami mieszkaniec powiatu zambrowskiego stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Policjanci nałożyli na niego również mandat w wysokości 1500 złotych, a na jego konto trafiło 13 punktów.
Nowelizacja przepisów, która weszła w życie 3 marca 2026 roku, przewiduje obligatoryjne zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h nie tylko w terenie zabudowanym, ale również na drogach jednojezdniowych dwukierunkowych poza obszarem zabudowanym.
Kierowcy w twojej okolicy przekraczają prędkość? Zgłoś to za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
