Aktualności

Wpadli bez uprawnień, bo przekroczyli prędkość

Dwóch kierowców zatrzymanych podczas kontroli drogowych będzie odpowiadać przed sądem. Jeden z nich nigdy nie posiadał prawa jazdy, drugi prowadził samochód mimo cofniętych uprawnień. Obaj zostali zatrzymani, bo przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

Policjanci z zambrowskiej drogówki sprawdzali prędkość z jaką poruszają się kierowcy na drogach powiatu zambrowskiego. To właśnie tam mundurowi zatrzymali do kontroli Citroena, który poruszał się z prędkością 92 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Za kierownicą siedział 37-letni mieszkaniec Zambrowa. Podczas sprawdzania danych mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. Jak wyjaśnił funkcjonariuszom, nigdy nie miał prawa jazdy, ponieważ nie zdał egzaminu. W związku z popełnionymi wykroczeniami będzie odpowiadał przed sądem. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany w Szumowie. 45-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego kierował BMW z prędkością 66 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Podczas kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Pomimo tego zdecydował się wsiąść za kierownicę. Za prowadzenie pojazdu pomimo cofniętych uprawnień 45-latek odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Policja przypomina, że lekceważenie przepisów ruchu drogowego oraz prowadzenie pojazdów bez wymaganych uprawnień stwarza poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu.

Powrót na górę strony