Aktualności

JECHALI ZA SZYBKO - STRACILI PRAWA JAZDY

Mundurowi z zambrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli Audi i BMW. Siedzący za kierownicami aut, 30 - latek i 32 - latka, przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym, a na licznikach mieli 128 i 105 km/h. Oboje stracili prawa jazdy i zostali ukarani mandatami, a ich konta zasiliły punkty.

Zgodnie z przepisami kierujący pojazdem powinien stosować się do obowiązujących ograniczeń oraz jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich odbywa się ruch. Niestety nadal są tacy, którzy to bagatelizują. Policjanci z zambrowskiej drogówki zatrzymali dwóch kierowców, którzy stracili prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Oboje wpadli na terenie gminy Zambrów. Jako pierwszy na policyjny radar wpadł kierujący Audi. 30 - letni mieszkaniec powiatu zambrowskiego jechał z prędkością 128 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje „50”, tym samym przekraczając prędkość o 78 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy i został ukarana mandatem w wysokości 1500 złotych, a jego konto zasiliło 13 punktów. Drugi z kierowców jechał z prędkością 105 km/h w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość to 50 km/h. Tym samym mieszkanka powiatu wysokomazowieckiego przekroczyła dopuszczalną prędkość o 55 km/h. Kobieta również straciła prawo jazdy i została ukarana mandatem w wysokości 1500 złotych i 13 punktami.

Kierujący w twojej okolicy przekraczają prędkość? Zgłoś to za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Powrót na górę strony