Aktualności

Nietrzeźwi uczestnicy ruchu zatrzymani na drogach powiatu zambrowskiego

W miniony weekend zambrowscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Jeden z nich prowadził samochód mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie, drugi jechał rowerem mająć 1,2 promila alkoholu w organizmie.

W weekend zambrowscy policjanci interweniowali wobec dwóch nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę auta będąc pod wpływem alkoholu. Jako pierwszy do kontroli na alei Wojska Polskiego w Zambrowie został zatrzymany Mercedes. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na pojazd, bo jechał z otwartą klapą bagażnika. Podczas kontroli policjanci wyczuli alkohol od 52-letniego kierowcy. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi nieodpowiedzialnemu kierującemu zatrzymali prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Kolejnym nieodpowiedzialnym uczestnikiem ruchu drogowego był 31-letni mieszkaniec powiatu zambrowskiego. Mężczyzna poruszał się rowerem i nie potrafił utrzymać prawidłowego toru jazdy. Policjanci wyczuli od niego alkohol, a badanie alkomatem wykazało, że miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione wykroczenie. Zgodnie z kodeksem wykroczeń kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem zagrożonym karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.

Powrót na górę strony