Weekendowi nietrzeźwi i na zakazie

Data publikacji 25.07.2021

Policjanci, w weekend, na drogach powiatu zambrowskiego, zatrzymali trzech kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. Rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo dwóch z nich posiadało sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za niestosowanie się do sądowego zakazu, do 5 lat.

W piątek, po 19 na krajowej "ósemce", funkcjonariusze drogówki zatrzymali do kontroli skodę. Za kierownicą siedział 30-latek, który przekroczył dozwolona prędkość o 32 kilometry na godzinę. Dodatkowo jak się okazało był po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 0,2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. W sobotę wieczorem natomiast policjanci z zambrowskiej „patrolówki” zatrzymali do kontroli volkswagena. Kierujący nim 36-latek na widok radiowozu gwałtownie skręcił w jedną z pobocznych ulic. Wzbudziło to podejrzenie policjantów, jak się okazało słusznie. Mieszkaniec powiatu zambrowskiego był pod wpływem alkoholu. Mundurowi przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, które wykazało blisko promil alkoholu w organizmie kierującego. Podczas sprawdzania w systemach policyjnych okazało się, że mieszkaniec Zambrowa już wcześniej stracił prawo jazdy i posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ostatni z kierowców wpadł w niedzielę przed południem. Dyżurny zambrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierowcy volkswagena, który może być nietrzeźwy. Policjant z drogówki zauważył pojazd na jednej z ulic w centrum miasta. Funkcjonariusz już w rozmowie z kierowcą wyczuł od niego silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec powiatu zambrowskiego miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że 34-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Złamanie zakazu sądowego jest przestępstwem, zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5, natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat.

 

Powrót na górę strony