KPP Zambrów

Aktualności

Blok KWP

Linki

Reporter
Autokary do kontroli
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
dzieci
niebieska
policjant
Telefon zaufania dla dzieci
Komunikacja z osobami z dysfunkcją słuchu
Konkurs "Cyberświadomi, Cyberbezpieczni"

Ruch drogowy

 1. Ostrzeżenia dla kierowców jednośladów

  Na drogach pojawiło się wielu fanów różnych jednośladów. Niestety, jak często pokazują wydarzenia, niektórych z nich za bardzo ponosi wyobraźnia. Zambrowscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i przypominają o odpowiednim wyposażeniu pojazdów oraz obowiązku posiadania uprawnień odpowiedniej kategorii.

 2. Bezpieczny senior na drodze

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Zambrowie uczestniczyli dziś w wykładach dla seniorów w Miejskim Ośrodku Kultury. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym ,,Senior na drodze – Pamiętaj o bezpieczeństwie”. Jest to przedsięwzięcie organizowane przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Akcja ma charakter informacyjno - edukacyjny i zmierza do ograniczenia liczby zdarzeń drogowych z udziałem osób starszych.

 3. Fakt: W weekendy dochodzi do największej liczby wypadków

  Wakacje to upragniony czas relaksu, zabawy, aktywności oraz często dalekich podróży. To okres, w którym na drogach wzmaga się ruch związany ze zorganizowanymi bądź indywidualnymi wyjazdami na wymarzony wypoczynek. Analiza wypadków, do których doszło w wakacje 2018 roku w ujęciu poszczególnych dni tygodnia pozwala na stwierdzenie, że weekendy były najbardziej niebezpiecznymi okresami na drogach.

 4. "Dla każdego jest miejsce na drodze"

  Rozpoczyna się kolejna odsłona ogólnokrajowej akcji o charakterze informacyjno-edukacyjnym pod hasłem: "Dla każdego jest miejsce na drodze". W tym czasie policjanci ruchu drogowego przypominać będą o wzajemnym szacunku, życzliwości oraz bezpiecznym korzystaniu z drogi przez poszczególnych uczestników ruchu drogowego.