KPP Zambrów

Ważne informacje - 5 artykułów

Ważna informacja

Aktualności

Blok KWP

Linki

Ruch drogowy

 1. Mając 3 promile jechał ulicami Zambrowa

  Policjanci z zambrowskiej ,,drogówki” zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 49 – latek jeździł ulicami Zambrowa mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna od razu stracił prawo, a teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

 2. Rowerzysto – bądź bezpieczny na drodze!

  Rower to nie tylko codzienny środek transportu, którym można poruszać się do pracy lub na zajęcia, ale jazda nim, to również świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, wycieczki krajoznawczej, a także relaks dla całej rodziny. Pora roku wciąż sprzyja użytkownikom jednośladów jednak dni stają się krótsze i pogarsza się widoczność, co ma duży wpływ na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu.

 3. Kolejny nietrzeźwy kierowca w rękach policjantów

  Zambrowska ,,drogówka” zatrzymała kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna podróżował przez teren gminy Kołaki Kościelne mając w organizmie blisko promil alkoholu. Teraz dalszym losem mężczyzn zajmie się sąd.

 4. KOLEJNI KIEROWCY STRACILI PRAWA JAZDY - JECHALI ZBYT SZYBKO W OBSZARZE ZABUDOWANYM

  Dwóch kolejnych kierowców straciło prawo jazdy. Jechali za szybko w obszarze zabudowanym i przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Miejsce kontroli zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 5. Motocyklisto, rowerzysto – bądź bezpieczny na drodze!

  Jednoślady zyskują coraz większą popularność. Motocykl i rower to nie tylko codzienny środek transportu, którym można poruszać się do pracy lub na zajęcia - ale jest to również świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Weekendowe wycieczki, wyjazdy poza miasto połączone ze zwiedzaniem są dużą atrakcją dla podróżujących i mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.

 6. KONTROLA AUTOBUSÓW

  Każdy organizator wyjazdu może wcześniej, przed wyjazdem poprosić funkcjonariuszy o sprawdzenie stanu technicznego pojazdu oraz trzeźwości kierowcy. W tym celu powinniśmy odpowiednio wcześniej skontaktować się z daną jednostką Policji, by ustalić szczegóły takiej kontroli. Dzięki temu, rodzice czy prawni opiekunowie małoletnich będą mieli pewność, że ich wychowankowie podróżują sprawnym pojazdem i bezpiecznie. Funkcjonariusze podczas kontroli bardzo dokładnie i szczegółowo sprawdzają między innymi: hamulce, stan ogumienia oraz oświetlenie pojazdu, a także stan trzeźwości kierowcy.