Promocja służby w Policji - Aktualności - KPP Zambrów

Aktualności

Promocja służby w Policji

Data publikacji 07.05.2018

W minioną sobotę na terenie Zespołu Szkół Nr 1 im. Gen. Stefana Roweckiego ,,Grota” w Zambrowie podczas powiatowych obchodów Dnia Strażaka, wspólnie świętowały również inne służby. W uroczystości udział wzięli: Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz oraz licznie zaproszeni goście.

W minioną sobotę na terenie Zespołu Szkół Nr 1 im. Gen. Stefana Roweckiego ,,Grota” w Zambrowie podczas powiatowych obchodów Dnia Strażaka, wspólnie świętowały również inne służby. Wśród licznie zgromadzonych mundurowych, udział w uroczystości wzięli: Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz oraz zaproszeni goście.

Mundurowi promowali zawód policjanta - ,,Zostań jednym z nas" oraz aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W policyjnym stoisku profilaktycznym można było zapoznać się z :

- alko-goglami, w których otoczenie postrzega się oczyma osoby nietrzeźwej. Powodują one m.in. zniekształcenie obrazu, spowolnienie reakcji i problemy z oceną odległości,

- symulatorem zderzeń - przypomniano o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. Urządzenie składa się z fotela, który jedzie po równi pochyłej, rozpędza się do niewielkiej prędkości i nagle zatrzymuje się symulując zderzenie,

- wyposażenie radiowozu policyjnego, w którym można było posiedzieć za kierownicą,

- licznie zgromadzonym uczestnikom przekazywano elementy odblaskowe, przypominając o obowiązku używania ich w odpowiedni sposób.