Zambrowscy policjanci gościli klasę policyjną. - 2019 - KPP Zambrów

Zambrowscy policjanci gościli klasę policyjną.

Data publikacji 28.11.2019

Zambrowscy funkcjonariusze gościli licealistów z Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie. Dzielnicowy sierż. Robert Gaździk omówił zadania wykonywane podczas swojej codziennej służby a także zaprezentował elementy taktyk i technik stosowanych podczas interwencji. Funkcjonariusze zaprezentowali wyposażenie policyjne stosowane w codziennej służbie oraz w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia ludzkiego oraz mienia.

Uczniowie klasy o profilu policyjnym spotkali się z mundurowymi w Komendzie Powiatowej Policji w Zambrowie. Dzielnicowy sierż. Robert Gaździk opowiedział jakie zadania wykonuje podczas swojej codziennej służby a także wyjaśnił w jakich okolicznościach można używać środków przymusu bezpośredniego. Dzielnicowy zaprezentował stosowanie elementów taktyk i technik policyjnych podczas interwencji oraz wyposażenie Policji w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia ludzkiego a także mienia.

Spotkanie z młodzieżą było doskonałą okazją do promowania służby w Policji ,,Wstąp do nas”. Funkcjonariusze omówili zasady rekrutacji i przekazali kwestionariusze osobowe. Uczniowie mogli umundurować się i przez chwilę poczuć jak to jest być Policjantem. Dzielnicowy wyjaśnił jak działa aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz ,,Moja Komenda”.

W dalszej części spotkania mundurowi przypomnieli o skutkach prawnych i moralnych zażywania środków psychoaktywnych w tym również alkoholu oraz o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Omówiono zasady postępowania z osobami narażonymi na wychłodzenie/zamarznięcie w ramach działań ,,Nie Bądźmy Obojętni”. Zwrócono również uwagę na kwestię bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

  • Uczennica ubrana w czarną koszulkę z napisem na plecach ,,LICEUM POLICYJNE". W ręku trzyma plakat promujący służbę w Policji.
  • Dzielnicowy opowiada młodzieży o swojej służbie.
  • Policjant prezentuje młodzieży zabezpieczoną broń i omawia przypadki jej użycia.