Nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu - 2019 - KPP Zambrów

Nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu

Data publikacji 22.11.2019

Zambrowska drogówka zatrzymała do kontroli opla, którego kierujący nie posiadał przy sobie dokumentów uprawniających do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jak się okazało mężczyzna jechał na podwójnym gazie. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze zambrowskiej drogówki, wczoraj około godziny 11.00 w miejscowości Stary Skarżyn, zatrzymali do kontroli opla, którego kierujący nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów. Jak się okazało 31-letni mieszkaniec Zambrowa powadził pojazd w stanie nie trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie i już dziś usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.