Podsumowanie akcji ,,Znicz 2019" - 2019 - KPP Zambrów

Podsumowanie akcji ,,Znicz 2019"

Data publikacji 04.11.2019

Podczas tegorocznej akcji „Znicz 2019” zambrowscy policjanci zatrzymali kierowcę, który zdecydował się wsiąść do swojego auta będąc pod wpływem alkoholu oraz kierującego audi, który przekroczył prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Na terenie powiatu zambrowskiego doszło do 4 kolizji i 1 wypadku drogowego. Mundurowi prowadzili również działania profilaktyczne skierowane przede wszystkim do osób pieszych.

W miniony czwartek zambrowscy policjanci rozpoczęli na drogach naszego powiatu akcję „Znicz 2019”. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo i porządek na terenie całego powiatu do niedzieli, gdzie w razie potrzeby służyli radą i pomocą. Policjanci w tym czasie prowadzili działania profilaktyczne, w których zwracali baczną uwagę na prawidłowe i bezpieczne zachowania wśród pieszych jak i kierujących. Przekazywano elementy odblaskowe przypominając o obowiązku noszenia ich w widoczny sposób oraz zachęcano do używania ich również w terenie zabudowanym.

Niestety nie wszyscy uczestnicy ruchu zachowują się w sposób odpowiedzialny. W minioną niedzielę około godziny 17.00 na terenie gminy Zambrów zatrzymano do kontroli drogowej matiza, którego kierowca miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. 58 – letni mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem.

Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 38 – letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, który również w niedzielę, tuż po godzinie 11.00 w miejscowości Grochy – Pogorzele, prowadził audi przekraczając dozwoloną prędkość o 55 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

Zaangażowanie i wytężona praca policjantów podczas weekendowych działań usprawniała płynność w ruchu drogowym. Jednakże pomimo wielu apeli i ostrzeżeń doszło do 4 kolizji oraz jednego wypadku drogowego z udziałem motocyklisty.