,,Znicz 2019” - 2019 - KPP Zambrów

,,Znicz 2019”

Data publikacji 31.10.2019

W związku z narastającym natężeniem ruchu w okolicach cmentarzy, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie realizują działania „Znicz 2019”. W ten czas zadumy, funkcjonariusze na terenie całego powiatu dbają o porządek i bezpieczeństwo na drogach oraz pomagają mieszkańcom, jak i przybyłym gościom w bezpiecznym dotarciu na groby swoich bliskich.

Wzorem ubiegłych lat, zambrowscy policjanci kontynuują na drogach naszego powiatu działania „Znicz 2019”. Mundurowi dbają o porządek i bezpieczeństwo w rejonach cmentarzy oraz na drogach.

Funkcjonariusze zambrowskiej komendy prowadzą wzmożone działania profilaktyczne, ukierunkowane na niechronionych uczestników ruchu drogowego zwłaszcza w okolicach cmentarzy. W ramach akcji ,,Świeć przykładam" przekazywane są ulotki ostrzegawcze i elementy odblaskowe. Mundurowi uświadamiają pieszych o potrzebie ich używania oraz apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. To właśnie dzięki elementom odblaskowym - osoby odwiedzające cmentarze, po zmroku są znacznie lepiej widoczne w światłach samochodowych reflektorów, a co za tym idzie bezpieczniejsze.

Przypominamy, że zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem - każdy pieszy, bez względu na wiek, który po zmierzchu porusza się po drogach poza terenem zabudowanym, ma obowiązek noszenia elementów odblaskowych w sposób widoczny przez innych uczestników ruchu. Za nie stosowanie się do tych przepisów, można otrzymać mandat do 100 złotych, ale co najistotniejsze stracić zdrowie lub życie.

Zambrowscy policjanci apelują do kierowców o trzeźwość, rozwagę, uprzejmość i rozwijanie tylko bezpiecznych prędkości!

 

  • Palący się znicz.
  • Policjant przekazuje ulotki informacyjne.
  • Umundurowani policjanci, w kamizelkach odblaskowych kierują ruchem w rejonie cmentarza.
  • Umundurowani policjanci podczas patrolu pieszego na cmentarzu.
  • Oznakowany radiowóz i policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podczas zabezpieczenia rejonu skrzyżowania.