,,ZNICZ 2019" - ostrzeżenia i zmiany w organizacji ruchu - 2019 - KPP Zambrów

,,ZNICZ 2019" - ostrzeżenia i zmiany w organizacji ruchu

Data publikacji 30.10.2019

Co roku Policja organizuje akcję „Znicz”, której celem jest uświadomienie społeczeństwu mogących wystąpić zagrożeń i zadbanie o porządek oraz bezpieczeństwo w miejscach publicznych. Akcja „Znicz 2019” w tym roku rozpocznie się w czwartek 31 października i potrwa do 3 listopada.

1 listopada obchodzić będziemy dzień Wszystkich Świętych. W związku z tym wszystkim niezmotoryzowanym przypominamy, że w Zambrowie zorganizowana zostanie specjalna linia autobusowa dowożąca mieszkańców na cmentarze mieszczące się przy ul. Ostrowskiej i ul. Ks. Kulbata. Przejazd będzie bezpłatny. Wzmożone kontrole i działania ,,Znicz 2019” Policja zaczyna od czwartku 31 października do 3 listopada 2019 r.

Jednocześnie przypominamy o obowiązujących od środy 30 października od godz. 14:00 zmianach organizacji ruchu w pobliżu zambrowskiego cmentarza parafialnego. Zmiany będą obowiązywały do poniedziałku 4 listopada do godziny 12:00.
Z ruchu całkowicie wyłączony będzie krótki odcinek ul. Cmentarnej, od skrzyżowania z ul. Obrońców Zambrowa do cmentarza oraz odcinek ul. Ks. M. Krajewskiego, biegnący wzdłuż muru cmentarza parafialnego: od skrzyżowania z ul. Ostrowską do końca muru cmentarza. Na powyższych odcinkach ulic obowiązuje zakaz ruchu pojazdów. Zakaz ten nie dotyczy dojazdu mieszkańców do posesji, firm posiadających zezwolenia na handel w tych dniach pod cmentarzem i osób niepełnosprawnych.  Wjazd od strony ul. Ostrowskiej będzie zabroniony.
Miejsca parkingowe wyznaczone są wzdłuż ul. Ostrowskiej na odcinku od wyjazdu ze stacji paliw „Orlen” do skrzyżowania z ul. Ks. M. Krajewskiego. Parking dla osób niepełnosprawnych znajduje się przy ul. Ostrowskiej – w obrębie cmentarza komunalnego.
Prosimy wszystkich zmotoryzowanych i pieszych użytkowników dróg o stosowanie się do wprowadzonego oznakowania oraz poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy policji.
Pieszych wędrujących poboczami – tym bardziej, że zmierzch (po zmianie czasu) zapada bardzo szybko, obowiązują przepisy odnośnie używania elementów odblaskowych przez osoby piesze poruszające się poza obszarem zabudowanym.

 

Źródło:mapka - zambrów .org