Bezpieczny przedszkolak z zambrowską drogówką - 2019 - KPP Zambrów

Bezpieczny przedszkolak z zambrowską drogówką

Data publikacji 12.10.2019

Funkcjonariusze zambrowskiej ,,drogówki” odwiedzili przedszkolaków z ,,piątki”. Mundurowi prowadzili działania w ramach ,,Bezpiecznej drogi do szkoły”, których celem jest poprawa bezpieczeństwa wśród uczestników ruchu drogowego. Tym razem, maluchy w praktyce mogły zapoznać się z zasadami poruszania się po drodze korzystając z zestawu Miasteczko Umiejętności Drogowych „Autochodzik”.

Zambrowscy mundurowi realizują zadania w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły/domu”. Tym razem policjanci zambrowskiej ,,drogówki”, korzystając z zestawu Miasteczko Umiejętności Drogowych „Autochodzik”, omówili i w praktyczny sposób przedstawili dzieciom z Przedszkola Miejskiego Nr 5 w Zambrowie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. W procesie takiej nauki dziecko uczy się wykorzystując bodźce słuchowe, dotykowe i dźwiękowe.

Po zakończonej prelekcji wszystkie uczestniczącej w niej dzieci otrzymały elementy odblaskowe.

Zambrowscy policjanci apelują do rodziców i opiekunów o to, aby droga do szkoły naszego dziecka była zawsze bezpieczna. Pokażmy dzieciom najbezpieczniejszą drogę do szkoły. Wyjaśnijmy dziecku dlaczego nie wolno wbiegać na jezdnię, czy przechodzić na czerwonym świetle. Dziecko świadome zagrożeń będzie bardziej uważne. Aby zwiększyć bezpieczeństwo naszych dzieci, wyposażmy je w widoczne po zmroku odblaskowe elementy.

  • Policjant Wydziału Ruchu Drogowego przedstawia i omawia zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.
  • Policjant wspólnie z dziećmi podczas zabawy ,,Autochodzikiem" - imitacja pojazdu
  • Grupowe zdjęcia dzieci, opiekunów i Policjantów.