Bezpieczny przedszkolak z zambrowskimi policjantami - 2019 - KPP Zambrów

Bezpieczny przedszkolak z zambrowskimi policjantami

Data publikacji 17.09.2019

Zambrowscy policjanci w ramach działań ,,Bezpieczna droga do szkoły” spotkali się z dziećmi Miejskiego Przedszkola Nr 5 w Zambrowie. Mundurowi przedstawili najważniejsze kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczne zachowania w przedszkolu i w domu.

Zambrowscy policjanci, w ramach realizacji działań ,,Bezpieczna droga do szkoły” spotkali się z dziećmi Miejskiego Przedszkola Nr 5 w Zambrowie. Omówiono z dziećmi zasady bezpiecznych zabaw w przedszkolu, domu i na placach zabaw. Dzieci wykazały się znajomością podstawowych zasad bezpieczeństwa przy poruszaniu się po drogach oraz podczas podróży samochodem. Wyjaśniono dzieciom jak zachować się w przypadku oddalenia się od rodziców, np. w domu handlowym oraz w kontaktach z osobą obcą. Mundurowi rozmawiali z uczestnikami spotkania o swojej ciekawej pracy i zapoznali młodych słuchaczy z podstawowym wyposażeniem służbowym. Na koniec spotkania dzieci mogły usiąść za kierownicą radiowozu, co było dla nich niecodzienną atrakcją.

  • Umundurowany policjant Wydziału Ruchu Drogowego rozmawia z grupą przedszkolaków.
  • Policjantka prezentuje dzieciom kajdanki służbowe.
  • Policjantka omawia i wskazuje barwy na sygnalizatorze  świetlnym, który przyklejony jest do parawanu profilaktycznego.
  • Umundurowany policjant objaśnia co to jest i do czego służy ,, Tonfa policyjna".
  • Dzieci przymierzają kajdanki policyjne.
  • Przedszkolaki wsiadają do radiowozu. Policjant Wydziału Ruchu Drogowego objaśnia działanie sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej.