Dzielnicowi rozmawiali o bezpieczeństwie z uczestnikami Dożynek Parafialnych w Kołakach Kościelnych

Data publikacji 16.08.2019

Podczas Dożynek Parafialnych w Kołakach Kościelnych, mundurowi z zambrowskiej komendy oraz przedstawiciele innych służb mundurowych przeprowadzili działania profilaktyczne ukierunkowane na wzrost świadomości osób pieszych, rowerzystów, motocyklistów oraz kierowców samochodów poprzez promowanie problematyki bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Dzielnicowi wyjaśnili jak działa i do czego służy aplikacja ,,Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz ,,Moja Komenda”.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie wspólnie z innymi, zaprzyjaźnionymi służbami przeprowadzili wspólne działania profilaktyczne podczas Dożynek Parafialnych w Kołakach Kościelnych. Działania ukierunkowane były na wzrost świadomości osób pieszych, rowerzystów, motocyklistów oraz kierowców samochodów poprzez promowanie problematyki bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Celem podjętych działań było również uświadomienie kierującym jakie niebezpieczeństwo niesie ze sobą podróżowanie samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa czy nadmierna prędkość. Dzielnicowi szczegółowo przedstawili zasady funkcjonowania narzędzia Policji jakim jest ,,Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz ,,Moja Komenda”. Wszystkim zainteresowanym wskazywali jak z niej korzystać i tłumaczyli w jaki sposób może ona przyczynić się do poprawy stanu bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. W związku z trwającymi wakacjami, w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą” oraz ,,Mam wybór ...wybieram rozsądek” przeszkolono dzieci i ich opiekunów w tym zakresie. Słuchaczom wyjaśniono jak udzielić pomocy osobom tonącym oraz jak i gdzie się zwrócić o pomoc w sytuacji podejrzenia zażywania środków odurzających w tym również tzw. dopalaczy.


 

  • Stoisko profilaktyczne. Dzielnicowy stoi przy oznakowanym radiowozie policyjnym. Po lewej stronie baner promujący pracę w Policji.
  • Na stoliku profilaktycznym ułożone materiały profilaktyczne edukacyjno - informacyjne.
  • Dzielnicowy objaśnia jak działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, używając telefonu komórkowego.