Wstąp do Policji, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Moja Komenda to działania przybliżone społeczeństwu na Festynie Rodzinnym w Wiśniewie

Data publikacji 12.08.2019

Zambrowscy policjanci podczas festynu zorganizowanego przy Szkole Podstawowej w Wiśniewie promowali służbę w Policji, wyjaśnili do czego służy i jak obsługiwać aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństw i Moja Komenda. Przedsięwzięcie było doskonałą okazją, by porozmawiać z mieszkańcami, a w szczególności z dziećmi i młodzieżą o szeroko rozumianym bezpieczeństwie oraz przybliżyć działania ,,Kręci mnie bezpieczeństwo ...” zarówno w ruchu drogowym jak i nad wodą.

W minioną niedzielę, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie wzięli udział w festynie rodzinnym, zorganizowanym przy Szkole Podstawowej w Wiśniewie. Mundurowi przygotowali profilaktykę związaną tematycznie z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Uczestnicy pikniku mięli okazję usiąść za kierownicą radiowozu i porozmawiać z policjantami o ich pracy. Zainteresowanym wstąpieniem w szeregi Policji przybliżyli zasady rekrutacji. Dzielnicowi wyjaśnili, jak działa aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Moja Komenda. Rozmówcom przypomniano o zasadach bezpieczeństwa podczas podróży oraz o bezpiecznym spędzaniu czasu wakacyjnego, zwłaszcza podczas kąpieli w akwenach wodnych.

 

  • Stoisko profilaktyczne. Namiot kolory niebieskiego z napisem POLICJA. Policjanci rozmawiający z uczestnikami festynu na tle radiowozu policyjnego.
  • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, wyświetlona w telefonie komórkowym przedstawiająca ikonki z zagrożeniami jakie można zaznaczyć w powyższej aplikacji.
  • Zdjęcie ulotki przedstawiającej i opisującej zagrożenia wynikające z nieodpowiedniego korzystania z kąpieli wodnych, m.in. zakaz kąpieli.