,,Jagódki” odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Zambrowie - 2019 - KPP Zambrów

,,Jagódki” odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Zambrowie

Data publikacji 08.08.2019

Funkcjonariusze zambrowskiej komendy gościli dzieci z Przedszkola Niepublicznego ,,Jagódki” w Zambrowie. W trakcie spotkania zaprezentowano sprzęt policyjny informując o zasadach i przypadkach jego użycia. Uczestnicy spotkania mogli usiąść za kierownicą radiowozu i motocykla. Na zakończenie mundurowi przypomnieli dzieciom o zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku i przekazali elementy odblaskowe.

Wczoraj, zambrowscy policjanci gościli na terenie komendy grupę przedszkolaków z  Przedszkola Niepublicznego ,,Jagódki” w Zambrowie. Podczas wizyty mundurowi omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przypomnieli o konieczności używania pasów bezpieczeństwa podczas podróży. Uczestnicy spotkania zapoznali się ze sprzętem policyjnym i usłyszeli kiedy i w jaki sposób można go użyć. Dzieci mogły usiąść za kierownicą radiowozu oraz motocykla, co było dla nich niecodzienną atrakcją. W związku z okresem wakacyjnym mundurowi przypomnieli również o zasadach bezpiecznego wypoczynku, szczególnie podczas zabaw nad wodą. Policjanci wręczyli przedszkolakom elementy odblaskowe, informując do czego one służą oraz o konieczności używania ich podczas spacerów.

 

  • Umundurowany funkcjonariusz prezentuje motocykl policyjny, na którym siedzi przedszkolak ubrany w kamizelkę odblaskową. W tle radiowozy policyjne, zaparkowane na placu wewnętrznym komendy.
  • Oznakowany radiowóz, do którego wchodzą zadowolone dzieci i włączają sygnały świetlne i dźwiękowe.
  • Policjant prezentujący Środki Przymusu Bezpośredniego. Dzieci przedszkolne siedzą przy stolikach  słuchają prelegenta z zainteresowaniem.
  • Pod nadzorem policjanta, dzieci przymierzają hełm ochronny.
  • Dzieci otrzymały elementy odblaskowe w postaci naklejki w kształcie ,,rączki".
  • Przedszkolaki przekazały policjantom, wykonany własnoręcznie plakat z napisem ,,Dziękujemy" oraz z rysunkami przedstawiającymi sprzęt policyjny i numery alarmowe.