Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy zatrzymani dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 07.08.2019

Zambrowscy policjanci zatrzymali dwie osoby, które w obszarze zabudowanym przekroczyły dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Kierowcy zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi. To kolejny przypadek, w którym kierowcy zostali wyeliminowani z ruchu drogowego dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z zambrowskiej drogówki, w miniony wtorek, weryfikowali zgłoszenia społeczeństwa na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, które dotyczyły przekraczania dozwolonej prędkości w miejscowości Grochy Pogożele. W trakcie kontroli prędkości, mundurowi zatrzymali 50 – letnią kobietę, która jechała z prędkością 104 km/h. Mieszkanka województwa mazowieckiego przekroczyła dozwoloną prędkość o 54 km/h. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca, 31 – letni mieszkaniec województwa lubelskiego, w tym samym miejscu, przekroczył dozwoloną prędkość o 57km/h. Kierowcy za popełnione wykroczenia zostali ukarani 400 złotowymi mandatami karnymi oraz otrzymali po 10 punktów karnych. Kierujący stracili również prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50km/h w obszarze zabudowanym. Jest to kolejny przypadek, w którym dzięki zgłoszeniom internautów na KMZB, z ruchu drogowego zostali wyeliminowani nieodpowiedzialni kierowcy.

Zambrowscy policjanci apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.