Nietrzeźwi kierujący zatrzymani podczas weekendu. - 2019 - KPP Zambrów

Nietrzeźwi kierujący zatrzymani podczas weekendu.

Data publikacji 06.08.2019

Zambrowscy policjanci, podczas minionego weekendu, zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Jak się okazało, obaj mężczyźni posiadali sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz, dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

W miniony piątek, około godziny 17.00 zambrowski dyżurny otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonego obywatela, że na terenie gminy Kołaki Kościelne porusza się ciągnik siodłowy, którego kierowca może być nietrzeźwy. Na miejsce został skierowany patrol Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie. Mundurowi natychmiast podjęli działania i potwierdzili fakt, że kierowca jest w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Jak się okazało, 29 – letni mieszkaniec gminy Kołaki Kościelne posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany w minioną niedziele na terenie gminy Rutki Kossaki. Około godziny 14.30, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że z miejscowości Stare Zalesie w kierunku Mężenina porusza się opel, który prowadzi osoba nietrzeźwa. Funkcjonariusze zambrowskiej drogówki, natychmiast zostali skierowani we wskazany rejon, gdzie na jednej z posesji zauważyli zaparkowany pojazd, który był zgodny z opisem zgłaszającego. Policjanci niezwłocznie sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że 53 – letni mieszkaniec gminy Rutki Kossaki, miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie oraz posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.