Zbiórka krwi i ,,Dni otwarte” w Komendzie Powiatowej Policji w Zambrowie - 2019 - KPP Zambrów

Zbiórka krwi i ,,Dni otwarte” w Komendzie Powiatowej Policji w Zambrowie

Data publikacji 26.07.2019

Wczoraj, podczas obchodów 100. rocznicy powstania Policji Państwowej, zambrowscy policjanci oraz mieszkańcy powiatu oddali krew. W ramach obchodów zorganizowano ,,Dni otwarte” komendy, na które zostali zaproszeni mieszkańcy powiatu oraz przejezdni goście. Licznie zgromadzone osoby chętnie korzystały z atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez mundurowych.

Wczoraj, podczas obchodów 100. rocznicy powstania Policji Państwowej, zambrowscy policjanci oraz mieszkańcy powiatu zambrowskiego oddali krew. W ramach obchodów zorganizowano ,,Dni otwarte” komendy. Mieszkańcy naszego powiatu oraz przejezdni goście mogli zobaczyć z bliska jak wygląda i na czym polega praca zambrowskich funkcjonariuszy. Licznie zgromadzeni uczestnicy zwiedzili nowo wyremontowany budynek komendy, gdzie zobaczyli w jakich warunkach wykonują swoje obowiązki zambrowscy policjanci i pracownicy. Zwiedzający zapoznali się z wyposażeniem policyjnych radiowozów, z jednostkami broni, którymi posługują się mundurowi a także z innym wyposażeniem – kamizelkami kuloodpornymi czy ubraniem ochronnym zakładanym podczas zabezpieczania imprez masowych.

Zaproszeni goście i uczestnicy spotkania mieli możliwość spotkać się i porozmawiać z szefem jednostki Panią insp. Anną Bajeńską, która m.in. opowiedziała o specyfice służby w poszczególnych wydziałach i zachęcała młodych ludzi do wstąpienia w szeregi zambrowskiej Policji.

Najmłodsi uczestnicy oraz ich opiekunowie chętnie korzystali z przygotowanych niespodzianek i atrakcji, które zostały przygotowane dzięki współpracy z lokalnymi samorządami i przedsiębiorcami.

Zainteresowani służbą w Policji mogą znaleźć więcej informacji pod tym linkiem:
http://www.podlaska.policja.gov.pl/pod/rekrutacja/ogloszenia-informacje


 


 

 • Na placu zewnętrznym przy Komendzie Powiatowej Policji w Zambrowie, uczestnicy spotkania zapoznają się ze sprzętem służbowym. Policjant przekazuje odblask dziecku.
 • Policjant Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego objaśnia działanie ,,symulatora zderzeń". Obok, na policyjnym motocyklu siedzi dziecko.
 • Policjant z zambrowskiej drogówki za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa, w ramach akcji edukacyjno - ostrzegawczej proponuje kobiecie zjedzenie cytryny lub mandat karny. Kobieta częstuje się cytryną. W tle stoisko promocyjne Policji, Karetka Pogotowia oraz policjanci i zaproszeni goście.
 • Policjanci nadzorujący korzystanie ze sprzętu policyjnego przez uczestników zabawy.
 • Dzieci przedszkolne wspólnie z opiekunami zwiedzają KPP, zapoznają się z Pomieszczeniem dla Osób Zatrzymanych.
 • Przedstawiciele Samorządów Lokalnych, wspólnie z mieszkańcami powiaty uczestniczą w pokazie broni służbowej prezentowanej przez funkcjonariusza Wydziału Kryminalnego.
 • Instruktor strzelectwa pokazuje i objaśnia działanie pistoletu.
 • Technik kryminalistyki pobiera ,,odciski" dłoni chłopca.
 • Odbicie dłoni dziewczynki na białej kartce papieru.
 • Chłopiec ogląda przez lupę odcisk linii papilarnych. W tle stoi teczka kryminalistyczna.
 • Przed budynkiem KPP w Zambrowie stoi zaparkowany autokar ,,krwiodawstwa".
 • Policjant oddający krew.
 • Wójt Gminy Zambrów rozmawia z kierownictwem KPP w Zambrowie.
 • Dzieci wychodzą z budynku komendy ze słodyczami i lodami. Po lewej stronie zdjęcia baner promujący prace w Policji - Zostań Jednym z Nas.
 • Policjant, pomaga nastolatkowi założyć strój chroniący ciało przed agresywnym zachowaniem osób, np. przed agresywnymi pseudo kibicami udającymi się na mecze piłki nożnej. W tle widnieją plakaty edykacyjno - informacyjne dotyczące m.in. uzależnień, handlu ludźmi, Krajowa Mapa zagrożeń Bezpieczeństwa i Wstąp do Policji.